Azory plachetnicí


Zeléné ostrovy, Evropská Havaj, Perly Atlantiku i to jsou názvy pro Azorské soustroví. My jsme se rozhodli ověřit si tyto superlativy na vlastní plachty. A vy můžete s námi!

 

Na ostrově Faial navštívíme světově proslulý bar "Peter Café Sport." známý svou dlouhou historií a jako místo, kde se setkávají mořeplavci, námořníci a cestovatelé z celého světa. Nebo třeba vulkán na mysu Capelinhos. Na ostrově Pico navštívíme místní lávové vinice a zdatnější turisté se mohou pokusit zdolat nejvyšší horu Portugalska, 2351 m vysoký vulkán Pico. Na ostrově Sao Jorge se projdeme místními nádhernými "fajãs", úrodnými údolími, které vznikly kvůli sesuvům půdy. Navštívíme také ostrov Terceira, známý svými jedinečnými lávovými tunely či hlavním městem Angra do Heroísmo, zapsaným na seznam památek UNESCO. Při plavbě na ostrov La Gracioza za jeho vulkanickou krajinou pak budeme doufat, že spatříme delfíny nebo přímo velryby, které oblast hojně obývají. Samozřejmostí je každodenní koupání v moři.

 

Přidejte se k nám a vyplujte na Azory, kde je každý ostrov jedinečným pokladem, který čeká na objevení!

 

A pro pravé nadšence do jachtingu, kteří se nezaleknou delší přeplavby se můžeme vydat i na jedinečné ostrovy Flores a Corvo, které jinak než lodí navštívit nelze.

Fotogalerie z míst kam se podíváme