Jedinečných 14 dní prožijeme v nádherných kulisách řeckého pobřeží protkaného historickými událostmi a řeckou pohostinností. Ale především je prožijeme skvělým jachtingem. Z Athén se kolem pistáciového ostrova Aegina vydáme na jih. Navštívíme ostrov Hydra, kde je jediným dopravním prostředkem mezek, město Nafplio, označované jako nejmalebnější město Řecka. Čeká nás brána do Hádovy říše, opevněná města na poloostrově Mani, zaběháme si na Olympijském stadionu (tom prvním a původním z dob antických hrdinů), v Delfách si necháme předpovědět budoucnost a proplujeme technickým divem Korintským kanálem. Bude toho ještě mnohem víc, ale to by popis této plavby musel být mnohonásobně delší. Poznání budeme prokládat koupáním v moři, nočními plavbami za svitu hvězd a skvělým řeckým jídlem a na konci se budeme moci pyšnit tím, co dokáže říct jen málokterý námořník: „Obepluli jsme celý Peloponéský poloostrov!“

Termín plavby: září – říjen (po domluvě možné i v jiné měsíce, výběr přesného termínu dle možností posádky)

Strava: Posádka si zajistí sama. Řešeno nákupem na místě a vařením na lodi. V případě zájmu můžeme zajistit. Více informací viz. FAQ.

Doprava: Individuálně nebo hromadně, dle domluvy posádky letecky do a z místa vyplutí / doplutí.

Cena: cena od 1062 € (dle zvoleného termínu, platba probíhá ve dvou splátkách)

V ceně je zahrnut pronájem lodě, služby kapitána, ubytování na lodi a její úklid, pojištění lodě, navigace, paušál do lodní pokladny na přístavní poplatky a naftu do souhrnné výše 250€.

V ceně není zahrnuto cestovní pojištěni a příplatek za jachting (v případě zájmu můžeme zajistit), leteckou ani jinou dopravu, stravování během plavby, výdaje na provoz lodě nad rámec vloženého paušálu, soukromé výdaje na restaurace, suvenýry apod. 

Předpokládaná trasa plavby:

Přístav Alimos (Athény)

 

ostrov Aegina s chrámem

 

ostrov Hydra

 

Město Nafplio

 

Skalní město Monemvasia

 

Pláže ostrova Elafonisos

 

mys Matapan s majákem a vykopávkami Hádovy brány

 

Benátská pevnost Methoni

 

Návštěva vykopávek v antické Olympii

 

Město Patra

 

Výlet do věštírny v Delfách

 

Město Korint a proplutí Korintským průplavem

 

Přístav Alimos (Athény)

Změna trasy kvůli počasí a přání posádky vyhrazena. 

       PŘIHLÁSIT SE