Společně se vydáme do míst, která psala historii. Navštívíme Odysseovu rodnou Ithaku a poplavíme se vodami, které před tisící lety brázdil se svou černou lodí. Z domovského přístavu Lefkas vyplujeme vstříc piniemi provoněnému ostrovu Meganisi, kde navštívíme jeskyni, kde se za 2. sv. války ukrývala poslední řecká ponorka. Na ostrově Kefalonie navštívíme malebného městečko Fiskhardo s pozůstatky benátského majáku. Na atraktivitě městečku také dodá možnost zaplout lodí přímo až do restaurace. Dalším cílem je městečko Eufemia s 20 000 let starou zatopenou jeskyní. Pro zdatnější posádky lze plavbu doplnit o návštěvu pláže Navagio na ostrově Zakynthos, která patří mezi 10 nejkrásnějších pláží světa a je přístupná jen lodí.

Pátrání po Odysseových osudech však nebude tak strastiplné jako jeho cesta. Zpříjemňovat nám ji bude řecká pohostinnost, bělostné pláže, romantické večerní kotvení zahalené vůní borovic nebo návštěvy vyhlášených tavern za doprovodu tance řeka Zorby. 

Plavba je také velmi vhodná pro rodiny s dětmi.

Pár fotek z předchozích plaveb ZDE.

Termín plavby: květen – září (po domluvě možné i v jiné měsíce, výběr přesného termínu dle domluvy)

Cena: při plné posádce od 740€ (dle zvoleného termínu, platba probíhá ve dvou splátkách)

V ceně je zahrnut pronájem lodě, služby kapitána, ubytování na lodi a její úklid, pojištění lodě, navigace, paušál do lodní pokladny na přístavní poplatky a naftu do souhrnné výše 150€.

V ceně není zahrnuto cestovní pojištěni a příplatek za jachting (v případě zájmu můžeme zajistit), leteckou ani jinou dopravu, stravování během plavby, výdaje na provoz lodě nad rámec vloženého paušálu, soukromé výdaje na restaurace, suvenýry apod. 

Strava: Posádka si zajistí sama. Řešeno nákupem na místě a vařením na lodi. V případě zájmu můžeme zajistit. Více informací viz. FAQ.

Doprava: Individuálně nebo hromadně, dle domluvy posádky letecky do a z místa vyplutí / doplutí.

Požadované zkušenosti: Žádné předchozí zkušenosti s jachtingem nejsou třeba. Pokud námořníky ještě nejste, kapitán je z vás udělá.

Vybavení: Žádné speciální nároky. Až na pár vyjímek vystačíte s běžným vybavením na dovolenou u moře Doporučený seznam dalšího vybavení zasíláme po přihlášení na plavbu.

Další informace: Pro další informace navštivte sekci FAQ anebo se neváhejte na nás obrátit naším KONTAKTNÍM FORMULÁŘEM.

Předpokládaná trasa plavby:

Lefkas (ostrov Lefkada)
 
ostrov Meganisi
 
jeskyně Papanikolis (ostrov Meganisi)
 
Fiskhardo (ostrov Kefalonie)
 
městečko Eufemia a jeskyně Melissani (ostrov Kefalonie)
 
přístav Vathí (ostrov Ithaka)
 
ostrov Arkoudi
 
Lefkas (ostrov Lefkada)

Změna trasy kvůli počasí a přání posádky vyhrazena. 

    PŘIHLÁSIT SE