Plavby 2020 a dál

posted in: Blog 0

 

AKTUÁLNĚ: Z důvodu panujících nařízení omezení cestování jenotlivými státy jsou některé z plaveb zrušeny nebo posunuty. Náhradní termíny nebo informace o realizovatelnosti vámi vybrané plavby naleznete na stránce s jejím popisem. Pro bližší informace nás však neváhejte kontaktovat ZDE.
 

Jako každý rok, i letos plánujeme vyrazit za dobrodružstvím na moře. Spousta z lidí, kteří nás znají, se ptá "Tak kam letos?" Proto jsme se rozhodli naše plány a termíny napsat přehledně na jednu stránku, aby si každý mohl včas naplánovat svůj "čas pro dobrodružství". Snad vás inspirujeme. Kromě plaveb do říše půlnočního slunce se i letos vydáme do teplejších destinací (tyto plavby a jejcih termíny naleznete v druhé půlce této stránky). Pokud však máte nápad na plavbu či oblíbenou destinaci, kam byste chtěli vyplout a nemůžete ji, zde najít, určitě nám NAPIŠTE. Velmi rádi se inspirujeme, prozkoumáme nové obzory a plavbu s vámi zorganizujeme.


PLAVBY NA SEVER
 
Vloni i předloni jsme propadli kráse Norska. Jeho pobřeží a ostrovy nás tak okouzlily, že jsme se letos rozhodli vrátit se do něj s naší Midnight Blue potřetí. Na konci května 2020 tedy opět vyplouváme z Kodaně a míříme na sever. Jako vloni i letos je možné se zůčastnit přeplaveb:

1.6.  - 14.6.2020

 

Vikingská odysea mezi Kodaní a Bergenem

 

14 500 Kč/os. za 14 dní

 

VÍCE O PLAVBĚ

17.6.  - 30.6.2020

 

Norským pobřežím za polární kruh

 
14 500 Kč/os. za 14 dní

 

VÍCE O PLAVBĚ

Obě plavby jsou vhodné pro všechny, kdo si, kromě plaveb z ostrůvku na ostrůvek, chtějí vyzkoušet i jaké to je, zažít svítání na otevřeném moři, pod nekonečnou oblohou s ničím nerušeným horizontem, být na některých místech jediným zástupcem homo sapiens. Vhodné jsou i pro ty, co milují dovolené, během kterých se každý den neprobouzejí na stejném místě, rádi objevují a kteří chtějí zažít dovolenou, kdy 2 týdny vydají za měsíc. Tyto plavby jsou také ideální pro pro ty, kteří potřebují naplout námořní míle a nabrat zkušenosti, které by jinde získávali jen obtížně.


LOFOTY, VESTERÁLY A MNOHEM DÁL
 
Po proplutí norského pobřeží za polární kruh, doplujeme do městečka Bodø, které je výchozí branou do Lofot a Vesterál, perel v koruně norského pobřeží. Nám se toto městečko stane domovským přístavem odkud budeme vyrážet tyto kouzelné ostrovy a přilehlé pobřeží objevovat. Protože jsme se rozhodli, že, kvůli kráse místní přírody, zde chceme strávit co nejvíc času, učinili jsme rozhodnutí zůstat s lodí na zimu 2020/2021 za polárním kruhem a přezimovat pod světlem polární záře. To nám letos umožnilo mít pro plavbu na Lofotech a okolí mnohem víc termínů a naplánovat spoustu plaveb, abychom tento užasný kout světa prozkoumali:

Za velrybami

na Lofoty

 

24 000 Kč/os.

Lofoty

plachetnicí

 

Cena od 24 000 Kč/os.

K ledovcům a ostrovům

na konci světa

 

18 000 Kč/os.

Níže uvádíme termíny a plavby, které během nich můžete s námi podniknout. U každého termínu lze volit mezi několika možnými plavbami. Alternativy naleznete v posledním sloupci následujcí tabulky.

 

3.7. - 11.7.2020

K ledovcům a ostrovům na konci světa

13.7. - 21.7.2020

Za velrybami na Lofoty

24.7. - 1.8.2020

Lofoty plachetnicí

3.8.  - 11.8.2020

Lofoty plachetnicí

14.8.  - 22.8.2020

Za velrybami na Lofoty

24.8.  - 1.9.2020

K ledovcům a ostrovům na konci světa

 

Pro podzim 2020 a jaro 2021 plánujeme s Midnight Blue několik jedinečných plaveb za pozorováním polární záře. Včetně lyžařských expedic. Sledujte náš BLOG zde na webu nebo naši facebokovou stránku Serenity Explorers Sailing.


VYRÁŽÍME ZA TEPLEM

 

Abychom vyšli vstříc těm, kteří s námi chtějí vyrazit jinam než do Norska, i letos se vydáváme na jih za zdejší pověstnou pohostiností, koupaním, ale především jachtingem a nezapomenutelnými zážitky. 

 

Když jsme v roce 2014 pluli kolem nejaktivnější sopky Evropy Stromboli a výstup na samotný vrchol za nočním sledováním erupcí nám o fous utekl, zapřísáhli jsme se, že se sem vrátíme. Sice jsme si výstup minule vynahradili koupáním v sirných pramenech a výstupem ke kráteru na ostrově Vulcano, ale výstup na Stromboli je výstup na Stromboli. Povede se nám letos?

 

Rovněž doufáme, že se v některý ze zářijových termínu podíváme také opět do našeho zamilovaného Saronského zálivu. Tato plavba je jedna z našich nejoblíbenějších (už jsme se zde plavili 5x!) a po loňské přestávce, kdy jsme zavítali do Ionského moře, abychom se konečně podívali na Odyseovu rodiště Ithacu, by bylo krásné se sem opět vrátit. Takže pokud máte v září čas a je vás víc NAPIŠTE nám. Rádi se m s vámi vyplujeme. 

 

19.9.  - 26.9.2020

nebo

26.9. - 3.10.2020

Plavba ná lávové vlně Expedice Lipari

19.9.  - 26.9.2020

nebo

26.9. - 3.10.2020

Relax & freediving v Saronském zálivu


V ZIMĚ 2021 ZA TEPLEM

Možná vám to zní divně. Vždyť ještě ani neskončila letošní zima a my už tady píšeme o zimě 2021. Ale nejde o překlep. Příští zimu bychom rádi vypluli do vod obývaných piráty, provoněných exotikou a tím nejlepším rumem. Po několika letech plánování vyplujeme do Karibiku. A rezervace začínají již toto jaro. Čím dříve se složí posádka a koupí letenky, tím lépe celá výprava vyjde. Kdo se dá splu s námi na "pirátskou" dráhu? 🙂 

Prosinec 2020 - Duben 2021

Za karibským rumem


JE LIBO JEŠTĚ VÍCE ADRENALINU?

Pokud jste se pročetli našimi plavbami na letošní rok až sem a ještě jeste nenašli tu správnou výzvu pro vás, máme pro vás jeden bonbónek. Po úspěšné expedici na Špicberky v roce 2019 (stránka expedice ZDE) jsme se rozhodli se do Arktidy v roce 2021 vrátit. Zatím je vše ve fázi plánování a hledání expediční posádky, ale hnáni vzpomínkami na minulou expedici, které z mysli ne a ne odejít nemůžeme jinak. Pokud vás zajímá více informací níže naleznete odkaz na popis expedice 2021 s předběžnými informaci. Na odkaze ZDE si pak můžete prohlédnout několik fotografií z expedice 2019.

Červenec 2021

Expedice Špicberky 2021


NENAŠLI JSTE PLAVBU CO BY VÁS ZAUJALA?

 

Pokud jste nenašli plavbu, která by vás zaujala, ale víte, že vás moře, jachting a dobrodružství ve vlnách a větru láká, nevěste hlavu. Zkuste nám NAPSAT a třeba něco vymyslíme. I my rádi sbíráme nové zkušenosti, objevujeme nová moře a oceány, poznáváme nové lidi a jejich sny a přání. Kdo ví, třeba toto bude to NEJ dobrodružství nás všech.

 

AHOJ a těšíme se na společné plavby!

 

Tom a Máří, team Serenity Explorers.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *