World Oceans Day – Světový den oceánů

posted in: Blog 0
Symbol zelených lístků používáme pro recyklaci, udržitelnost, čistou energii anávody jak žít v souladu s přírodou.

 

5 minut čtení | Přejeme příjemné a obohacující čtení a těšíme se moc na vaše komentáře!

Dneska slavíme Světový den oceánů! A jako jachtaři, kterým se moře a oceány stali druhým domovem, si nemůžeme tento den nepřipomenout.

 

O čem Světový den oceánů je

Země modrá planeta. Veškerá voda tvoří asi 70 % celého zemského povrchu. Najdeme ji ve vzduchu, v rostlinách i všem živém. Je to takový malý zázrak, který prostě patří do našeho života. (A do toho jachtařského obzvlášť.) Takže bylo jen otázkou času, kdy i oceány, jako největší vodní plochy, dostanou přidělený svůj vlastní den.

 

V roce 2008 Organizace spojených národů (OSN) vybrala 8. červen jako Světový den oceánů. Od té doby si každý rok připomínáme, jak je pro život voda důležitá. Letos se do oslav zapojí celkem 150 zemí, registrováno je přes 3000 akcí a připravená je i online konference, na kterou se můžete přihlásit tady: https://unworldoceansday.org/2020 Cílem je veřejnosti ukázat, jakým způsobem chránit oceán. A letošním heslem je: Protože společně můžeme!

 

My a ochrana oceánů a moří

Během našich plaveb se snažíme z moře vylovit i nějaký ten nepořádek. Je naším předsevzetím z každé plavby s posádkou dovézt něco, co do moře nepatří. Abychom místa, kudy plujeme, měli hezká i při příští návštěvě. Abychom se na plážích netulili k PET láhvím, ale potkávali tuleně. 

 

Takže, až s námi poplujete, mějte oči na šťopkách, ať můžeme vylovit další věc, co do moře nepatří. A během čekání na souši, než s námi vyplujete, zkuste si vzpomenout a vezměte si na rohlíky papírový pytlík. 


CHRAŇTE MOŘE SPOLU S NÁMI - PROTOŽE SPOLEČNĚ MŮŽEME!


Hrdá posádka se svým úlovkem
Věrní souputníci během našich plaveb
Obal od muffinů vylovený v Severním ledovém oceánu

 

 


Těšíme se na komentáře ke článku tady na webu, názory a tipy o které se chcete podělit nebo něco více dozvědět.

Napsat a sledovat nás můžete na Facebooku a Instagramu.

 

Přejeme Ti hodně energie do celého dne!

Maruška a Andrejka

 

 

Chceš chránit přírodu?

Vypluj s námi plachetnicí a ke skvělému odpočinku připočti dobrý pocit, že jsi volno strávil s ohledem na životní prostředí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *